AHOJ, VÍTEJTE NA NAŠICH STRÁNKÁCH
-které občas upravujeme-
Podzimní splutí Bíliny a Bouřlivce

Přípravu akce si vzal na starosti Standa. Domluvili jsme termín na sobotu
13. října. Počasí touto dobou již bývá spíš horší než hezké a ze  splutí v předchozích letech tuto zkušenost máme. Přesto se začínají hlásit zájemci a vypadá to, že po delší době nás zase pojede víc. Možná i ...

Podzimní splutí Bíliny a Bouřlivce

Přípravu akce si vzal na starosti Standa. Domluvili jsme termín na sobotu 13. října. Počasí touto dobou již bývá spíš horší než hezké a ze  splutí v předchozích letech tuto zkušenost máme. Přesto se začínají hlásit zájemci a vypadá to, že po delší době nás zase pojede víc. Možná i 10. Pravidelně sledujeme předpověď počasí. Pršet by moc nemělo, a teploty kolem 13°C nás připravují na příjemnou plavbu. S každým dnem přibližujícím akci však při předpovědi počasí snižují teplotu o 1-2°C. A tak se dostáváme na raní teploty kolem nuly a přes den do 8°C. A jak klesají teploty v předpovědi, klesá i počet zájemců o splutí. Tak nakonec zůstávají nejsilnější jedinci. Jelikož jsme pouze dva, bereme potřebné vybavení, navážeme plasťáka a vyrážíme ke startu tradičního splutí Světec-Koštov. Rozhodli jsme se ale ještě sjet asi 4 km potoka Bouřlivec, který ústí v Hostomicích do Bíliny. Průtok kolem 1,5 kubíku moc vody nezajišťuje, ale zvědavost je velká. Startujeme pod mostem v Zabrušanech. Start dobrý, vody jen tak tak. Pak se potok mírně rozšiřuje a přibývá mělčinek ale projet se to celkem dá. Regulovaný úsek v Želénkách usměrňuje tok a loď pluje sama. Pod obcí je krásný peřejnatý úsek se zbytky mostů. No po pravdě krásný peřeje tady jsou za větší vody. Přesto to byla „BOŽÍ“ jízda (BUCH SEM, BUCH TAM). V pohodě proplujeme Hostomice a vplouváme do Bíliny. Další kilometry již máme mnohokrát propluté, tak nás nic nepřekvapuje. Snad jen rozestavěná stavba zřejmě malé elektrárny pod Dolánkama, ale delší dobu již zarostlá. Nic zlého nikomu, ale doufejme, že chybí finance a stavba zůstane nedokončena. Přestože je vody poměrně málo, což poznáváme hlavně na peřejkách plavba rychle ubíhá. Zpestření nám připravili u Velvět, kde pracovali s bagrem v řečišti. Stavbu bychom lehce pronesli, ale stavaři nám nadzvedli bagr a my propluli pod ním. Zajímavé. Do Koštova připlouváme v nádherném čase. 24 + 4 km za 4 hodinky pohodové plavby. Navazujeme loď a vyrážíme zpět do loděnice.
A jak to bylo s počasím? Babí léto - krásný slunečný teplý den. Za tu dobu co na Bílinu jezdíme snad nejhezčí počasí. Zkrátka udělal chybu, kdo nejel.

26.02.2008 23:51:53
tomdelfin
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one